«Powrót

Kierowcy autobusu z promilami

Kierowcy autobusu z promilami

Kierowcy autobusu z promilami

Męska ręka w kajdankach trzymająca szklankę.

Znajdujący się pod wpływem alkoholu kierowca autobusu i jego równie pijany zmiennik usiłowali wjechać do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Mężczyźni w takim stanie wieźli pasażerów. Dalszą ich podróż przerwali funkcjonariusze celno-skarbowi.

Funkcjonariusz kontrolujący autobus z Nowowołyńska wyczuł od 44-letniego kierowcy woń alkoholu. Zapach alkoholu czuć było też od drugiego z kierowców, który dodatkowo zachowywał się agresywnie i utrudniał kontrolę.

Podejrzewając, iż obaj kierowcy mogą być pod wpływem alkoholu funkcjonariusz o całym zdarzeniu poinformował kierownika zmiany oraz Straż Graniczną. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia co do stanu trzeźwości obu mężczyzn. Jak się okazało 44-latek miał 0,7 promila, a jego agresywny 40-letni krajan ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Kierowca autobusu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia samochodów na okres od 3 do 15 lat. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji w Chełmie.

Wobec drugiego z mężczyzn prowadzone jest postępowanie w związku ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.