«Powrót

Paserka na krajowej 12

Paserka na krajowej 12

Paserka na krajowej 12

Funkcjonariusz przy otwartych drzwiach części ładunkowej samochodu. Wewnętrz pojazdu widoczne worki z cebulą i papierosami.
Papierosy
Przestrzeń ładunkowa pojazdu, wewnątrz papierosy.

Dorohucza: Warte ponad 200 tys. zł papierosy znaleźli funkcjonariusze celno-skarbowi z Lublina w samochodzie dostawczym poruszającym się krajową 12 w powiecie świdnickim.  

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (18/19.05). Prowadząc rutynowe działania na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dorohucza (pow. świdnicki) mundurowi zauważyli samochód dostawczy, który próbując ominąć punkt kontrolny zjechał w jedną z bocznych dróg. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto i ruszyli na poszukiwania. Po niedługim czasie opla udało się odnaleźć. Okazało się, że kierowca miał powód, aby uniknąć spotkania z  funkcjonariuszami celno-skarbowymi. W części ładunkowej auta znajdowało się blisko 15 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda zapakowana była do czarnych worków foliowych i przykryta… workami z cebulą.

Poproszony o wyjaśnienia 34-letni kierowca przyznał się do nielegalnego towaru, ale odmówił składania szczegółowych wyjaśnień. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia  przestępstwa skarbowego i będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Razem z wartymi ponad 200 tys. zł papierosami funkcjonariusze zajęli też samochód, który będzie stanowił dowód w toczącym się postępowaniu.

Sprawą zajmuje się Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie.