«Powrót

Nielegalny punkt hazardowy zlikwidowany przez KAS i SG

Nielegalny punkt hazardowy zlikwidowany przez KAS i SG

Nielegalny punkt hazardowy zlikwidowany przez KAS i SG

funkcjonariusz Straży Granicznej i funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w żółtych kamizelkach odblaskowych z napisami służbowymi stoją w pomieszczeniu przy 6 automatach do gier

Siedem automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Nielegalny punkt rozrywki mieścił się w jednym z chełmskich lokali. 

Funkcjonariusze KAS z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Dołhobyczowa prowadzili działania kontrolne w zakresie zwalczania przestępczości hazardowej i narkotykowej. 

Jednym ze skontrolowanych punktów był lokal w Chełmie. Mundurowi mieli podejrzenia, że może być tam prowadzona nielegalna działalność hazardowa - mimo że szyld lokalu sugerował całkiem inną działalność gospodarczą. W pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili aż siedem automatów. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły, że służą one do gier hazardowych i wypłacają pieniądze za ewentualne wygrane. 

W lokalu znajdowało się dwóch graczy i  pracownik obsługi. Wszyscy zostali przesłuchani. 

Automaty o wartości około 84 tys. złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozgrywanych gier.

Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze KAS z Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie. Ustalają m.in. kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnego hazardu. Za prowadzenie tego typu działalności wbrew przepisom ustawy hazardowej grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi również kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.