«Powrót

Wyróżnieni okolicznościową monetą i dyplomami uznania

Wyróżnieni okolicznościową monetą i dyplomami uznania

Wyróżnieni okolicznościową monetą i dyplomami uznania

na tle ścianki Urzędu Wojewódzkiego i flag stoją od lewej: dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, wojewoda lubelski, poseł na sejm RP S. Tułajew, funkcjonariusz  Służby Celno-Skarbowej, dyrektor NBP Oddział w Lublinie, funkcjonariuszka Służby Celno-Skarbowej, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. Funkcjonariusze SCS trzymają w rękach duże okolicznościowe monety srebrne
na tle ścianki Urzędu Wojewódzkiego i flag stoją od lewej: wojewoda lubelski, dyrektor NBP Oddział w Lublinie, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, funkcjonariusz  Służby Celno-Skarbowej, funkcjonariuszka Służby Celno-Skarbowej, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. Funkcjonariusze i funkcjonariuszka SCS trzymają w rękach czerwone teczki
Na stole na niebieskim płótnie na pierwszym planie leżą okolicznościowe monety w opakowaniach. W tle leżą czerwone teczki.
na tle ścianki Urzędu Wojewódzkiego przemawia dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie; od lewej strony stoją:  wojewoda lubelski i dyrektor NBP Oddział w Lublinie
na tle ścianki Urzędu Wojewódzkiego do zdjęcia pozują przedstawiciele wszystkich wyróżnionych instytucji i służb, wojewoda lubelski, dyrektor NBP Oddział w Lublinie, poseł na sejm RP S. Tułajew, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego

Podczas uroczystości zorganizowanych 16 maja br. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie troje funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wyróżnionych zostało okolicznościową monetą wydaną przez Narodowy Bank Polski oraz dyplomami uznania Wojewody Lubelskiego. 

„Ochrona polskiej granicy wschodniej" to srebrna moneta kolekcjonerska wprowadzona do obiegu przez Narodowy Bank Polski. W poniedziałek, 16 maja, w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, odbyła się jej uroczysta prezentacja, a następnie wręczenie przedstawicielom obecnych na gali służb, tj. Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, Policji, 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Monety przekazane zostały na ręce przedstawicieli kierownictwa tych instytucji.

Z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej wyróżnieni zostali:

  • nadkom. Grażyna Palichleb – kierownik Oddziału Celnego w Hrubieszowie
  • mł. asp. Piotr Konowałek – kierownik Oddziału Celnego w Hrebennem
  • nadkom. Ireneusz Adamczyk – ekspert SCS w Drugim Referacie Prewencji w Chełmie.

Odbierając wyróżnienie dla funkcjonariuszy lubelskiej SCS dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr Artur Krukowski pogratulował wszystkim uhonorowanym, podziękował za doskonale układającą się współpracę między służbami, a organizatorom uroczystości - za docenienie codziennego trudu osób odpowiedzialnych za ochronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej w naszym województwie. Podziękowania dyrektor A. Krukowski skierował również do wojewody lubelskiego - za osobiste zainteresowanie sprawami granicy i wsparcie w realizacji inwestycji granicznych.

Podczas gali funkcjonariusze i żołnierze formacji mundurowych odebrali też dyplomy uznania Wojewody Lubelskiego.   

Wojewoda Lech Sprawka podkreślił, że przyznane wyróżnienia oraz dyplomy są symbolicznym podziękowaniem za dotychczasową służbę w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie. Jak zaznaczył -  to wyraz uznania dla wszystkich tych, którzy w codziennej służbie i pracy realizują powierzoną misję i wnoszą wkład w ochronę granicy państwa, dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu i kraju. 

„Dziękuję, że możemy się spotkać, że możemy wyrazić wdzięczność wszystkim formacjom, które troszczą się o bezpieczeństwo. Dzięki Państwa pracy granica polska jest szczelna, a Polska bezpieczna" -  powiedział obecny na uroczystości poseł na Sejm RP Sylwester Tułajew.

Decyzją dyrektor NBP Oddziału Okręgowego w Lublinie okolicznościowe monety otrzymali również Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i dyrektor Biura Wojewody Paweł Paszko.