«Powrót

Przykrywką dla przemytu były 22 tony pelletu

Przykrywką dla przemytu były 22 tony pelletu

Przykrywką dla przemytu były 22 tony pelletu

W naczepie ciężarówki stoją duże otwarte worki, w których widoczny jest pellet i pakiety papierosów.
W budynku kontroli szczegółowej stoi ciężarówka z naczepą. Na naczepie widoczne duże białe worki typu big bag.
Budynek kontroli szczegółowej. Na podnośniku wisi worek, z którego wysypuje się pellet i papierosy. Pod workiem znajduje się metalowa kratka, na której zatrzymują się paczki papierosów, a pellet spada do worka stojącego poniżej.
  • Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna udaremnili przemyt z Białorusi do Polski prawie 9,7 tys. paczek papierosów.
  • Papierosy ukryte były w naczepie ciężarówki – w ładunku pelletu.
  • Ich szacunkowa wartość rynkowa wynosi około 140 tys. zł.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie skontrolowali ciężarówkę, która przewoziła do Polski pellet z łuski słonecznika. Po prześwietlaniu ładunku na skanerze RTG, a następnie szczegółowej kontroli, okazało się, że w workach z pelletem ukryte są papierosy z białoruskimi znakami akcyzy.

W sumie w workach typu big bag funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli  blisko 9,7 tys. paczek papierosów trzech różnych marek. Wymagało to rozładunku i przeszukania prawie 22 ton pelletu. 

Przeciwko kierowcy ciężarówki wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu i odmówił składania wyjaśnień.

 

Film z audiodeskrypcją: 

https://youtu.be/j9B0_MMMKfQ