«Powrót

Walka z nielegalnym hazardem

Walka z nielegalnym hazardem

Walka z nielegalnym hazardem

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej stojący tyłem. Przed nim soja trzy automaty do gier hazardowych.
Trzy ustawione obok siebie automaty do gier. Przed dwoma stoją krzesła.
Mały budynek, typu kontener w kolorach czerwonym i czarnym. W wejściu stoi funkcjonariusz celno-skarbowy.
Widok na wnętrze dużej hali, w której stoją w rzędach automaty do gier.
Spotkanie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z młodzieżą szkolną. Widok na salę lekcyjną. W ławkach siedzą uczniowie. Przy tablicy stoi funkcjonariusz, drugi funkcjonariusz siedzi przy biurku po lewej stronie.

W wyniku działań kontrolnych funkcjonariusze KAS z woj. lubelskiego zabezpieczyli w minionym roku 514 nielegalnych automatów i innych urządzeń służących do gier hazardowych. A w ramach profilaktyki antyhazardowej spotkali się z blisko dziesięcioma tysiącami uczniów, rodziców i nauczycieli.

W 2019 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, w ramach realizacji jednego z zadań KAS, prowadzili na szeroką skalę kontrole z zakresu zwalczania nielegalnego hazardu. Działania prowadzone były w lokalach usytuowanych na terenie całego województwa lubelskiego, zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach i wsiach. Niejednokrotnie nielegalne automaty funkcjonariusze ujawniali w budach, przyczepach czy kontenerach. Łącznie w minionym roku lubelska KAS zabezpieczyła 514 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

W grudniu 2019 r. funkcjonariusze lubelskiej KAS prowadzili kontrole m.in. Rykach, Puławach, Chełmie, Terespolu i Zamościu. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 21 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych, dokumentację związaną z prowadzoną działalnością, klucze do automatów, a także ponad 10 tys. zł. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Walka z nielegalnym hazardem to nie tylko działania kontrolne. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi też m.in. ogólnopolską akcję informacyjną pn. „Hazard? Nie, dziękuję!". Celem akcji jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze lubelskiej KAS dotarli do blisko 10 tys. osób, prowadząc spotkania w 115 szkołach.