Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Język migowy

  Na podstawie art. 9 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r. Nr 209 poz. 1243 ze zm.) Naczelnik Lubelskiego Urzędu Skarbowego w Lublinie uprzejmie informuje, że osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać z pomocy środków wspierających komunikowanie się, w szczególności poprzez:

  • korzystanie z poczty elektronicznej;
  • wysyłanie faxów.

  Naczelnik Lubelskiego Urzędu Skarbowego w Lublinie zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza posługującego się polskim językiem migowym (PJM), systemem językowo – migowym (SJM), sposobami komunikowania się osób głuchoniemych (SKOGN).

  Osoba niepełnosprawna w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2046 ze zm.), jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z usług tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem. Zgłoszenie należy kierować bezpośrednio do Naczelnika Lubelskiego Urzędu Skarbowego.

  Udogodnienia architektoniczne

  Lubelski Urząd Skarbowy ma swoją siedzibę na VIII i IX piętrze budynku mieszczącego się przy ul. T. Zana 38 w Lublinie. Przed wejściem do budynku znajduje się parking, na którym wyznaczone zostały dwa miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Główne wejście do budynku dostępne jest z poziomu terenu, a winda umożliwia dostęp na kondygnacje budynku zajmowane przez urząd. Winda umożliwia obsługę osób na wózkach inwalidzkich. Toaleta dla niepełnosprawnych zlokalizowana jest na VIII piętrze budynku. Pracownicy urzędu zostali zobligowani do kompleksowej obsługi osób niepełnosprawnych lub do wezwania pracownika merytorycznego w celu załatwienia sprawy.

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 18.08.2017 Data publikacji: 01.06.2015 08:21 Data ostatniej modyfikacji: 18.08.2017 12:26
  Autor: Naczelnik Lubelskiego Urzędu Skarbowego w Lublinie Osoba publikująca: Natalia Darmochwał-Janik Osoba modyfikująca: Bożena Birska-Gnyp