«Powrót

Udział lubelskiej KAS w Tygodniu Przedsiębiorcy

Udział lubelskiej KAS w Tygodniu Przedsiębiorcy

Udział lubelskiej KAS w Tygodniu Przedsiębiorcy

Na zdjęciu biuro w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Na pierwszym planie przy biurku 2 kobiety siedzące tyłem, obok mężczyzna bokiem stoi mężczyzna.  Na dalszym planie przy biurku siedzi pracownica IAS.
Przy okrągłym stoliku siedzą 3 kobiety. Z lewej strony przedstawicielka Urzędu Skarbowego w Łukowie, po środku przedstawicielka Urzędu Miasta, po prawej przedstawicielka Urzędu Miasta. Na stole leżą ulotki, długopisy i kartki.
  • Po raz piąty na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczestniczyliśmy w Tygodniu  Przedsiębiorcy.
  • Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie".
  • W jednym miejscu można było skorzystać z porad ekspertów z urzędów skarbowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz organów ewidencyjnych.

W województwie lubelskim w placówkach ZUS dyżury pełnili pracownicy  Izby Administracji Skarbowej w Lublinie  i urzędów skarbowych w Białej Podlaskiej,  Kraśniku,  Lubartowie, Łukowie,  Puławach, Radzyniu Podlaskim oraz Tomaszowie Lubelskim. 

W trakcie dyżurów odpowiadano na  pytania dotyczące podstawowych zagadnień związanych z założeniem i zgłoszeniem do organów podatkowych działalności gospodarczej i rodzajów  form opodatkowania. Pytano także o zasady prowadzenia działalności gospodarczej bez obowiązku rejestracji w CEIDG.

Niektórzy z podatników pytali o ulgę z tytułu termoizolacji budynków mieszkalnych. Zadawano także pytania z zakresu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych osób, które nie ukończyły 26 lat. W kręgu zainteresowania podatników były także  rozliczenia podatkowe, sprawozdania, limity. Część pytań dotyczyła obowiązków płatnika przy zatrudnianiu cudzoziemców.