«Powrót

Wracamy do szkoły! Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do Finansoaktywnych

Wracamy do szkoły! Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do Finansoaktywnych

Wracamy do szkoły! Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do Finansoaktywnych

Grafika promocyjna programu Finansoaktywni. Kosmautam a obok niego chmurka z napisem: Finansoaktywni. Misja: planujemy budżet. Pod chmurką znajuduje się rakieta.

Tegoroczna edycja Finansoaktywnych powraca po wakacjach – na zgłoszenia czekamy do 30 września 2020 r. Temat przewodni 6. edycji programu to umiejętne planowanie budżetu i jego znaczenie w codziennym życiu. Przypominamy, jak wziąć udział w Finansoaktywnych i jakie nagrody można wygrać w konkursie.

Finansoaktywni powracają po wakacjach. Zainteresowane szkoły podstawowe i zespoły mogą przystąpić do programu i przesłać prace konkursowe do 30 września 2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 21 października. Organizacja uroczystego finału planowana jest na 5 listopada. Tegoroczna misja programu brzmi: "Planujemy budżet".

Jak rozpocząć misję Finansoaktywnych i dodatkowo powalczyć o atrakcyjne nagrody?

Do programu mogą się zgłaszać nauczyciele szkół podstawowych (5., 6., 7. i 8. klasy) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie finansoaktywni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). W ciągu kilku dni na adres szkoły zostanie przesłany zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, opracowanych przez grono specjalistów. Dostępnych jest 525 zestawów. Do tej pory zamówiło je już ponad 360 szkół podstawowych z całej Polski. W razie wyczerpania zapasów będzie można pobrać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.
 Zestaw zawiera scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, animację edukacyjną i prezentację Power Point. Materiały te są dostępne w formie drukowanej i elektronicznej na płycie CD dołączonej do zestawu. Nauczyciel otrzyma także materiały pomocnicze: plakat, karteczki samoprzylepne, teczkę na materiały i ołówki.

Zadanie i etapy konkursu

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, który mógłby być zrealizowany w ich miejscu zamieszkania.  Poza koncepcją ocenie będzie podlegać również jego promocja, udokumentowana w dowolnej formie, np. ulotek, audycji w szkolnym radiowęźle czy artykułów w szkolnej gazetce.
Zwycięży 10 zespołów, które przygotują najciekawsze projekty. Nagrodą dla nich będzie dwudniowa wycieczka do Warszawy oraz aparaty błyskawiczne i głośniki bezprzewodowe. Nauczyciele, opiekunowie grup, otrzymają czytniki e-booków.
 W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu. Następnie uczniowie, w maksymalnie trzyosobowych zespołach, przygotują projekt konkursowy. Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wypełnić formularz konkursowy na stronie finansoaktywni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)
W II etapie komisja konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Tegoroczna edycja Finansoaktywnych objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Dołącz do Finansoaktywnych!
Szczegóły na stronie finansoaktywni.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)
Obserwuj nas na facebook.com/Finansoaktywni (link otwiera nowe okno w innym serwisie) 
 Dodatkowych informacji udzielają:

Zapraszamy także do odwiedzenia strony "Z Twoich podatków" www.podatki.gov.pl/z-twoich-podatkow (link otwiera nowe okno w innym serwisie). To element całorocznej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów, której celem jest pokazanie zależności między podatkami a zdolnością państwa do finansowania usług publicznych. Informacje na stronie mogą być pomocne dla nauczycieli przy przygotowaniu się do lekcji.