«Powrót

„Podatki” - spotkania z uczniami szkół średnich we Włodawie

„Podatki” - spotkania z uczniami szkół średnich we Włodawie

„Podatki” - spotkania z uczniami szkół średnich we Włodawie

Na zdjęciu pracownik US we Włodawie wyjaśnia zagadnienia podatkowe.
Na zdjęciu pracowniki US w sali lekcyjnej.

W dniach 28 i 31 maja 2019 roku pracownicy Urzędu Skarbowego we Włodawie spotkali się z młodzieżą klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Celem spotkania było zapoznanie  młodzieży z podstawowymi zagadnieniami podatkowymi.

W dniach  28 maja 2019 r. i 31 maja 2019 r. pracownicy Urzędu Skarbowego we Włodawie spotkali się z młodzieżą  I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie.
W trakcie tych spotkań uczniowie uzyskali informacje na temat  systemu podatkowego, organów podatkowych oraz podstawową wiedzę o  poszczególnych podatkach. Prowadzący szczególną uwagę zwrócili na zasady rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Omówili sposób weryfikacji oraz modyfikacji przygotowanego przez administrację skarbową zeznania PIT-37 z wykorzystaniem usługi „Twój e-PIT". Przypomnieli również o możliwość elektronicznego złożenia deklaracji przy wykorzystaniu aplikacji e-Deklaracje.  Poinformowano również o możliwości uzyskania profilu zaufania (e-PUAP) i korzyściach dla posiadaczy.