«Powrót

Udział KAS w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Udział KAS w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Udział KAS w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada z udziałem pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej województwa lubelskiego.

Obchody rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz publicznych, instytucji i organizacji, oraz kombatantów i mieszkańców Lublina pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim. Kolejnym miejscem obchodów była Archikatedra Lubelska, gdzie w trakcie Mszy Świętej modlono się w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bpa Mieczysława Cisły. Oprawę liturgiczną uświetnił m.in. poczet sztandarowy Krajowej Administracji Skarbowej w Lublinie.
Po Mszy Świętej, dalsze uroczystości odbywały się na Placu Zamkowym, gdzie odegrano hymn narodowy i uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt. Uroczystość uświetniła defilada orkiestry Wojska Polskiego, kompanii honorowych i przejazd kawalerii konnej. Kolejnym punktem obchodów był pokaz pojazdów historycznych oraz ekspozycje historyczne przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zaprezentowali swoje współczesne pojazdy i specjalistyczne wyposażenie. Dużym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców Lublina cieszył się nowoczesny sprzęt kontrolny wykorzystywany do sprawdzania bagaży na przejściach granicznych, czy pies służbowy wyszkolony do wykrywania papierosów.