Szkolenie dla obcokrajowców w Białej Podlaskiej

Szkolenie dla obcokrajowców w Białej Podlaskiej

Szkolenie dla obcokrajowców w Białej Podlaskiej

uczestnicy szkolenia siedzący przy stole konferencyjnym

27 lutego 2026 r. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej - Pani Elżbieta Paluch i Pan Jarosław Kaczanowicz przeprowadzili szkolenie w zakresie rozliczania zeznań rocznych w podatkach dochodowych. Uczestnikami szkolenia byli pracujący w Polsce obcokrajowcy, którymi opiekuje się bialskie Centrum Integracji dla obywateli państw trzecich, w tym migrantów w województwie lubelskim.

W czasie szkolenia uczestnicy uzyskali podstawowe informacje o polskim systemie podatkowym, o obowiązkach spoczywających na osobach uzyskujących dochody w Polsce oraz o przysługujących ulgach podatkowych.

Zaprezentowane zostały źródła pozyskiwania wiedzy o polskich podatkach, w tym strony internetowe zarządzane przez Ministerstwo Finansów i organy administracji skarbowej.

Uczestnicy poznali też możliwości, jakie stwarza konto w e-Urzędzie Skarbowym, Profil Zaufany oraz usługa Twój e-PIT.