Dwa rodzaje towarów do palenia. Tylko jeden mógł wjechać legalnie

Dwa rodzaje towarów do palenia. Tylko jeden mógł wjechać legalnie

Dwa rodzaje towarów do palenia. Tylko jeden mógł wjechać legalnie

na warstwie pelletu widoczne trzy owinięte czarną folią pakunki; jeden jest naderwany, wystają z niego paczki papierosów
na pierwszym planie funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, dalej na warstwie pelletu widoczne dwa pakiety z papierosami; w tle widoczny wagon towarowy
na warstwie pelletu widoczny owinięty czarną folią pakunek; w tle widoczne wagony towarowe

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli w Małaszewiczach blisko 10 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Papierosy ukryte były w pociągu towarowym – w legalnie wwożonym do Polski towarze. To kolejna w ostatnich dniach nieudana próba przemytu na granicy kolejowej w województwie lubelskim.

Nielegalne papierosy funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Małaszewiczach ujawnili w pociągu towarowym wiozącym z Białorusi do Polski ładunek pelletu do palenia. Przemyt ukryty był pod warstwą pelletu, w dwóch wagonach składu. W jego namierzeniu pomógł rentgen wykorzystywany do skanowania pociągów towarowych. 

Po szczegółowej rewizji okazało się, że w legalnym towarze ukrytych jest w sumie 9,9 tys. paczek papierosów. Ich szacunkowa wartość rynkowa to blisko 150 tys. złotych. 

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.