«Powrót

KAS i Policja – celne uderzenie w hazardowe podziemie

KAS i Policja – celne uderzenie w hazardowe podziemie

KAS i Policja – celne uderzenie w hazardowe podziemie

Ciemne pomieszczenie. Na pierwszym planie wyświetlacz automatu hazardowego z różnymi świecącymi symbolami. Obok stoi tyłem funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. W tle widać zarysy dwóch automatów do gier.
Ciemne pomieszczenie. Dwa automaty do gier. Mężczyzna w niebieskim fartuchu rozcina jeden z automatów. Widać lecące iskry.
Otwarty dół automatu. Wewnątrz kable, pojemnik na pieniądze i duża ilość gotówki, szczególnie banknotów 20 zł.
W ciemnym pomieszczeniu przy ścianie stoi 3 automaty do gier. Przed urządzeniami stoją czarne krzesła.
  • Aż 30 automatów do gier hazardowych zostało jednocześnie zabezpieczonych na terenie kilku miejscowości po wspólnej akcji funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i kryminalnych z KWP w Lublinie. 
  • Zatrzymany został zarówno główny organizator nielegalnego hazardu, jak i osoby, które mu pomagały. 
  • Łącznie 7 osób usłyszało zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i policji przeprowadzone zostały w pięciu miejscowościach na terenie województwa lubelskiego, tj. w Dęblinie, Puławach, Rykach, Stężycy i Prażmowie. Stróże prawa weszli do 7 punktów, w których znajdowały się nielegalne automaty do gier, skontrolowali też miejsca zamieszkania osób podejrzanych o organizację nielegalnego hazardu.

Łącznie zabezpieczyli 30 automatów i zatrzymali 7 osób.

Trzem osobom postawiono zarzuty prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, za co grozi do 3 lat więzienia. Cztery pozostałe osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z prowadzenia gier hazardowych. Jedna z nich, 36-latek z Dęblina, odpowie za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi mu do 15 lat więzienia, pozostałej trójce grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec organizatora grupy przestępczej i 48-letniej kobiety Sąd Rejonowy w Rykach zastosował 3-miesięczny areszt. Pozostali mają zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

W trakcie prowadzonych kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policji zabezpieczyli także pieniądze w walucie polskiej i obcej o równowartości około 145 tys. zł, w tym przeznaczone na wypłaty ewentualnych wygranych, a także ponad 15 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Przy jednej z zatrzymanych osób funkcjonariusze ujawnili też kilkadziesiąt kluczy do urządzeń hazardowych.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rykach.