Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Na podstawie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r. poz. 1824) informujemy, że osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się w kontaktach z organami administracji publicznej mają prawo do:

  1. korzystania z pomocy osoby przybranej tj. osoby, która ułatwi porozumienie z osobą niepełnosprawną i udzielenie jej pomocy w załatwieniu spraw w organach administracji publicznej,
  2. usługi pozwalającej na komunikowanie się, udostępnionej przez organ administracji publicznej, polegającej na wykorzystaniu środków wspierających komunikowanie się tj. m.in.:
   • korzystanie z poczty elektronicznej,
   • przesyłanie faksów,
   • korzystanie ze strony internetowej danej instytucji
  3. świadczenia w postaci usług tłumacza:
  • polskiego języka migowego PJM,
  • systemu językowo-migowego SJM,
  • sposobów komunikowania się osób głuchoniewidomych SKOGN.

  Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, do właściwego ze względu na właściwość sprawy organu administracji publicznej, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

  Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

  Osoba uprawniona deklarująca potrzebę skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej proszona jest o zgłoszenie tego faktu za pomocą poczty elektronicznej skierowanej na adres lubelski.ucs@mf.gov.pl , bądź telefonicznie pod numerem telefonu 83 344 98 33.

  Po dokonaniu zgłoszenia Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej zapewnieni obsługę osoby uprawnionej, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest bezpłatna.

  Również w delegaturach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Lublinie i Zamościu istnieje możliwość załatwienia sprawy przy pomocy języka migowego (SJM).

  Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej

  Osoba uprawniona deklarująca potrzebę skorzystania z pomocy pracownika Delegatury Lubelskiego Urzedu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej posługującego się językiem migowym proszona jest o zgłoszenie tego faktu za pomocą poczty elektronicznej skierowanej na adres: sekretariat.ucs.301000@mf.gov.pl, bądź telefonicznie pod numerem telefonu  83 342 75 32.

  Po dokonaniu zgłoszenia Delegatura Lubelskiego Urzedu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zapewnieni obsługę osoby komunikującej się językiem migowym, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest bezpłatna.

  Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie

  Osoba uprawniona deklarująca potrzebę skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie proszona jest o zgłoszenie tego faktu za pomocą poczty elektronicznej skierowanej na adres: sekretariat.ucs.302000@mf.gov.pl, bądź telefonicznie pod numerem telefonu 81 748 42 30.

  Po dokonaniu zgłoszenia urząd zapewnieni obsługę osoby uprawnionej, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest bezpłatna.

  Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu

  Osoba uprawniona deklarująca potrzebę skorzystania z pomocy pracownika Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu posługującego się językiem migowym proszona jest o zgłoszenie tego faktu za pomocą poczty elektronicznej skierowanej na adres: sekretariat.ucs.303000@mf.gov.pl, bądź telefonicznie pod numerem telefonu 84 696 60 00.

  Po dokonaniu zgłoszenia urząd zapewnieni obsługę osoby komunikującej się językiem migowym, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest bezpłatna.

  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

  Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

  Biała Podlaska, ul. Celników Polskich 21,
  Parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych, podjazd.

  Lublin, ul. Lubomelska 1-3
  Parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych, podjazd, winda dla osób na wózkach.

   

  Informacja o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych w poszczególnych delegaturach UCS i Oddziałach Celnych zamieszczona jest w zakładce dane teleadresowe tych jednostek.

   

  Pliki do pobrania

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 20.02.2017 Data publikacji: 20.02.2017 11:19 Data ostatniej modyfikacji: 27.09.2019 10:08
  Autor: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej Osoba publikująca: Marcin Czajka Osoba modyfikująca: Monika Daniel