«Powrót

Papierosy i leki w Hrebennem

Papierosy i leki w Hrebennem

Papierosy i leki w Hrebennem

Paczki z papierosami ułożone na stole
Fiolki z płynem i proszkiem ułożone na opakowaniu.
Przemyt ponad 1,1 tys. paczek papierosów oraz hurtowej ilości leków udaremnili funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Hrebennem. 
 
Podczas kontroli osobowego mercedesa, którym podróżowały obywatelki Ukrainy, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem ujawnili skrytki konstrukcyjne wypełnione kontrabandą. W przerobionej podłodze bagażnika, podłodze pod siedzeniami oraz przerobionym zbiorniku na paliwo ukrytych było ponad 1,1 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 
 
Do próby przemytu i własności ujawnionych wyrobów tytoniowych przyznała się jedna z kobiet. 
 
Zarówno papierosy jak i służący do ich przemytu pojazd zostały zatrzymane.  
 
Kontrolując inny pojazd przekraczający granicę ukraińsko-polską funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem zapobiegli z kolei przemytowi ponad 600 sztuk różnego rodzaju farmaceutyków. Wśród ujawnionych leków znajdowało się m.in. 13 półlitrowych butelek z substancją leczniczą, a także ampułki i tabletki. Przemycane farmaceutyki to m.in. leki nasercowe, wlewy witaminowe oraz sterydy. 
 
Medykamenty ujawniono w bagażu dwóch obywateli Estonii podróżujących samochodem osobowym marki Lancia. Mężczyźni przyznali, że leki należą do nich i wyjaśnili, że kupili je w aptece we Lwowie. Tłumaczyli również, że nie mieli świadomości o ograniczeniach jakie obowiązują w przewozie leków przez granicę.