Papierosy na kolei

Papierosy na kolei

Papierosy na kolei

Tory kolejowe. Przy podwoziach wagonów przykucnęło dwóch funkcjonariuszy - Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej. Pomiędzy nimi leżą paczki z papierosami
Noc. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Graniczne stoją przy wagonie towarowym. Między nimi leżą owinięte w czarną folie pakiety z papierosami

Funkcjonariusze Służby Celno–Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola, w wyniku zaledwie dwóch kontroli, udaremnili przemyt ponad 11,7 tys. paczek nielegalnych papierosów. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów to blisko 165 tys. zł.

9 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Terespolu wraz
z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poddali kontroli pociąg towarowy. Skład jechał z Brześcia do Małaszewicz.

W dwóch wagonach przewożących drewnianą zrębkę funkcjonariusze trafili
na nielegalne papierosy. Kontrabanda ukryta była pod półmetrową warstwą deklarowanego towaru. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 10 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 138 tys. zł.

Z kolei dzień wcześniej, również podczas wspólnych działań, funkcjonariusze obu służb trafili na papierosy ukryte w ramach wózków jezdnych składu towarowego.

Tym razem było to ponad 1,9 tys. paczek.
W obu sprawach wszczęte zostały postępowania karne skarbowe.