«Powrót

Przemycała papierosy - straciła i towar, i samochód

Przemycała papierosy - straciła i towar, i samochód

Przemycała papierosy - straciła i towar, i samochód

3,4 tys. paczek papierosów leżących na ladzie w budynku kontroli szczegółowej; w głębi funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej
funkcjonariusz celno-skarbowy w kanale kontroluje podwozie samochodu osobowego; w podłodze samochodu widoczne papierosy
dziesiątki paczek papierosów wysypuje się z rozkręconego tylnego zderzaka samochodu osobowego; kilkaset paczek papierosów leży na ziemi
Aż 3,4 tys. paczek papierosów przemycała w skrytkach konstrukcyjnych samochodu Białorusinka jadąca do Polski. Nielegalny towar ujawnili funkcjonariusze KAS z drogowego przejścia granicznego w Terespolu. To kolejny w ostatnich dniach tak duży przemyt papierosów ukryty w pojeździe osobowym. 
 
Wjeżdżając na przejście graniczne w Terespolu Białorusinka zgłosiła, że przewozi tylko… jedną paczkę papierosów w ramach przysługujących jej norm przywozowych i 30 litrów paliwa w baku pojazdu. I to w zasadzie miał być cały jej towar. Jak się okazało - nie był. W zderzaku, progu oraz w odpowiednio przerobionej i przystosowanej do przemytu podłodze jej samochodu funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli aż 3,4 tys. paczek papierosów trzech różnych marek. 
 
W kontroli mundurowym pomagał pies służbowy Tora, specjalistka w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych.
 
Białorusinka przyznała, że nielegalny towar należy do niej i sama ukryła go w aucie. Przemycane papierosy miała zamiar sprzedać w przygranicznych miejscowościach. 
 
Funkcjonariusze wszczęli wobec kobiety postępowanie karne skarbowe, a użyty do nielegalnego procederu pojazd zajęli jako dowód w sprawie.